Середа
14.11.2018
00:56
Вітаю Вас Гість
RSS
 
ІДНЗ №14
Головна Реєстрація Вхід
Завідувач інформує »

Новини

Інформаційний вісник для батьків

Хто має право забирати дитину із дитячого садка?

Тільки повнолітнім вихователь має право передавати дитину

Частина 2 статті 6 Сімейного кодексу визначає, що малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років. Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років. Відповідно до статті 32 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 р. № 435-ІV (зі змінами, далі - Цивільний кодекс) фізичні особи у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років мають неповну цивільну дієздатність. Умови набуття та надання повної цивільної дієздатності визначаються статтями 34 та 35 Цивільного кодексу. Забирати з закладу дошкільної освіти своїх братів та/або сестер має право лише особа, яка досягла повноліття. Зазначені вище норми встановлюють відповідальність батьків або осіб, які їх замінюють, та закладу освіти за навчання дітей, збереження їх життя та здоров’я тощо. Відповідно до частини 1 статті 6 Сімейного кодексу, правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття (18 років). Якщо малолітню дитину із садочка забирає старший брат чи сестра, які не досягли повноліття, вони самі ще є дітьми. Батьки зобов’язані виконувати зазначені вище норми по відношенню до обох своїх дітей.

Якщо неповнолітня дитина забирає з садочка маленьких братика/сестричку, батьки, вихователі та керівник закладу, даючи згоду на такі дії, наражають на небезпеку обох дітей. 3 огляду на це, забирати з закладу дошкільної освіти своїх братів та/або сестер має право лише особа, яка досягла повноліття. Батьки або особи, що за їх дорученням приводять дитину в заклад освіти, мають передати дитину вихователю або тому працівникові ЗДО, який приймає дітей у цей час. Неприпустимо відправляти дитину в заклад дошкільної освіти саму, без супроводу дорослого.

Увечері вихователь зобов'язаний передати дитину батькам або іншій особі, що прийшла за їх дорученням. Вихователь не має права віддавати дітей з закладу освіти НЕПОВНОЛІТНІМ ДІТЯМ, БАТЬКАМ У НЕТВЕРЕЗОМУ СТАНІ.

 

Батьки мають право
залучати до виховання дитини інших осіб

Оскільки відповідно до чинних нормативно-правових актів батьки мають право залучати до виховання дитини інших осіб, то за потреби інші особи можуть забирати дитину з заклад освітиу. У цьому випадку мають написати ім' я завідувача відповідну заяву з переліком осіб, яким довірено забирати дитину з закладу дошкільної освіти. На підставі цієї заяви керівник навчального закладу дає згоду на те, щоб, окрім батьків, дитину з ДНЗ забирали інші особи (за наявності у них документів, що посвідчують їх особу).

Прийом дітей 

у дошкільний навчальний заклад  здійснюється керівником ДНЗ

  протягом календарного року згідно:

 

  1.  Ст.53 Конституції України  - кожен має право на освіту 

  2. Рішенням Конституційного суду України від 04.03.2004р. №5-рп/2004 доступність освіти , 

  3. як конституційна гарантія реалізації права на освіту , означає – держава має створити можливості для реалізації цього Закону

  4.  ст.34 Закону України «Про освіту» -  прийом дітей в дошкільні навчальні заклади проводиться за бажанням батьків

  5.  ст. 36 Закону «Про дошкільну освіту»батьки мають право вибирати дошкільний навчальний заклад 

  6.  п.6 Положення про дошкільний навчальний заклад  -прийом в днз здійснюється на підставі:

 

  •  заяви батьків або осіб, які їх замінюють;
  • медичної довідки про стан здоров'я дитини з висновком лікаря,

             що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад

  •  довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення;
  •  свідоцтва про народження дитини.
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Зворотній зв'язок
Ім`я відправника *:
E-mail відправника *:
Web-site:
Тема листа:
Текст повідомлення *:
Оцінка сайту:
Код безпеки *:

Block content

Календар
«  Листопад 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Форма входу