Середа
15.07.2020
21:29
Вітаю Вас Гість
RSS
 
ІДНЗ №14
Головна Реєстрація Вхід
ПРОТИДІЯ БУЛІНГУ »
Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

.

 

Правила поведінки здобувача освіти в закладі освіти

План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу ( цькуванню)

 

Порядок подання та розгляду ( з дотриманням конфіденційності)

заяв про випадки булінгу (цькування)


 

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) 

та відповідальність осіб,

причетних до булінгу ( цькування)

 

Наказ

про організацію роботи з питань запобігання та протидії булінгу ( цькуванню) в закладі дошкільної освіти, про призначення відповідальної особи з числа педагогічних працівників, яка буде здійснювати контроль за виконанням плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу та розгляд скарг про відмову у реагуванні на випадки булінгу за відповідними заявами, про склад комісії з розгляду випадків булінгу

( цькування ) в закладі освіти

 

 

 

УКРАЇНА

 

ІЗЮМСЬКИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

(ЯСЛА – САДОК) № 14

ІЗЮМСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Вул. Педагогічна, 5, м. Ізюм,  Харківська обл., 64306,

тел. (05743)5-81-60 е-mail: izum_idnz14@ukr.net

 

НАКАЗ

24.02.2020                                                                                                   № 33-од

 

Про організацію роботи з питань запобігання та протидії булінгу (цькуванню)в закладі дошкільної освіти

 

На виконання Законів України  «Про освіту», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», наказу Міністерства освіти і науки України від 28.12.2019 № 1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти», листів Міністерства освіти і науки України від 29.12.2018 № 1/9-790 «Щодо організації роботи з питань запобігання і протидії домашньому насильству та булінгу», від 27.06.2019 № 1/9-414 «Деякі питання щодо створення у 2019/2020 н.р. безпечного освітнього середовища, формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок», від 11.02.2020 року № 1/9-80 «Про затвердження наказу Міністерства освіти і науки України від 28.12.2019 № 1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти», наказу управління освіти Ізюмської міської ради Харківської області від 24.02.2020 № 69 «Про організацію роботи в закладах освіти з питань запобігання та протидії булінгу (цькуванню)», з метою протидії булінгу (цькуванню), насильству та попередження поширення негативних явищ в закладі дошкільної освіти

 

НАКАЗУЮ:        

 

 1. Скасувати дію наказу ІДНЗ № 14 від 15.02.2019     № 36-од «Про організацію роботи щодо протидії булінгу (цькуванню)».

З 24.02.2020

 1. Затвердити склад комісії з розгляду випадків булінгу (цькуванню) в закладі освіти. (Додаток 1)

До 28.02.2020

 1. Відповідальною особою за координацію діяльності в закладі з питань протидії булінгу (цькуванню) призначити практичного психолога Штельму О.О.
 2. Штельмі О.О., практичному психологу:
  1. Довести до відома та безумовного виконання педагогічними працівниками закладу дошкільної освіти, іншими учасниками освітнього процесу Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», наказу Міністерства освіти і науки України від 28.12.2019 № 1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти».

До 28.02.2020

  1. Тримати на контролі стан організації роботи закладу дошкільної освіти щодо протидії булінгу (цькуванню).

Постійно

  1. Здійснювати контроль щодо розгляду питань запобігання та профілактики булінгу (цькування) на нарадах при завідувачу, засіданнях педагогічної ради, на батьківських зборах засіданнях Ради закладу.

Згідно з планом роботи та за потребою

  1. Надавати до управління освіти Ізюмської міської ради Харківської області інформацію про розгляд фактів щодо здобувачів освіти, які потерпілі від насильства в сім’ї, випадків булінгу (цькування) відносно дітей /вчинені дітьми.

Постійно, у разі випадку булінгу (цькування)

  1.  Надавати інформацію про проведену профілактичну роботу закладом дошкільної освіти з вихованцями та батьками, у випадках отримання травм в результаті булінгу (цькування) до управління освіти Ізюмської міської ради Харківської області та до відділу Ізюмської ювенальної превенції Національної поліції в Харківській області.

За потребою на запит

  1. Забезпечити в закладі дошкільної освіти створення безпечного освітнього середовища, вільного від насильства та булінгу (цькування).

Постійно

  1.  Розробити, затвердити та оприлюднити на вебсайті закладу освіти:
 • правила поведінки здобувача освіти в закладі освіти;
 •  план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню);
 • порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти;
 • порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування).

До 28.02.2020

  1. Розробити та затвердити порядок застосування заходів виховного впливу щодо сторін булінгу (цькування).

До 28.02.2020

  1. Розробити, затвердити заходи для усунення причин булінгу (цькування) та заходи виховного впливу щодо сторін булінгу (цькування), забезпечити їх реалізацію.

Постійно у разі випадку булінгу (цькування)

  1. Забезпечити проведення моніторингу в закладі дошкільної освіти щодо створення безпечного освітнього середовища, вільного від насильства та булінгу (цькування), ефективності виконання плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню).

Грудень, травень

  1. Забезпечити проведення моніторингу ефективності заходів виховного впливу до сторін булінгу (цькування) в закладі дошкільної освіти.

Постійно у разі випадку булінгу (цькування)

  1. Оприлюднити на вебсайті закладу освіти та на інформаційних стендах закладу освіти наказ про призначення відповідальної особи з числа педагогічних працівників, яка буде здійснювати контроль за виконанням плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу та розгляд скарг про відмову у реагуванні на випадки булінгу за відповідними заявами.

До 28.02.2020

  1.  Організувати роботу педагогічних працівників закладу освіти щодо проведення заходів з профілактики та запобігання булінгу (цькування), спрямованих на:
 • формування стійкого переконання в учасників освітнього процесу щодо неприпустимості булінгу(цькування) в міжособистісних стосунках;
 • оволодіння учасниками освітнього процесу практичними методами оперативного реагування, забезпечення набуття умінь і навичок для запобігання ситуацій булінгу (цькування).

Постійно

  1. Здійснювати розгляд заяв про випадки булінгу (цькування) здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб та видавати рішення про проведення розслідування; скликати засідання комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) для прийняття рішення за результатами проведеного розслідування, вживати відповідних заходів реагування.

За потребою

  1. Доводити до відома учасників освітнього процесу рішення комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) згідно з протоколом засідання.

Після проведення розслідування випадку булінгу (цькування)

  1. Повідомляти невідкладно у строк, що не перевищує однієї доби у разі отримання заяви або повідомлення про випадок булінгу (цькування):
 • територіальний орган (підрозділ) Національної поліції України, принаймні одного з батьків або інших законних представників малолітньої чи неповнолітньої особи, яка стала стороною булінгу (цькування);
 • службу у справах дітей;
 • центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді;
 • управління освіти (про направлення листів до вищезазначених служб).

Постійно

  1.  Надавати головному спеціалісту відділу змісту та якості освіти управління освіти Зміївській Р. С. плани заходів та інформацію про проведену роботу з протидії булінгу (цькуванню) серед учасників освітнього процесу в закладі дошкільної освіти.

У терміни, зазначені в додатках

  1.  Надавати головному спеціалісту відділу змісту та якості освіти управління освіти Зміївській Р. С.:
 • інформацію про розгляд фактів щодо учнів закладу освіти, які потерпілі від насильства в сім’ї відносно дітей/вчинені, булінгу (цькування);
 • копію наказу про скликання засідання комісії з розгляду випадку булінгу (цькування) в закладі освіти;
 • заходи для усунення причин булінгу (цькування);
 • заходи виховного впливу щодо сторін булінгу (цькування);
 • копії протоколів засідань комісії з розгляду випадку булінгу (цькування) в закладі освіти;
 • копію листа територіального органу (підрозділу) Національної поліції України про застосування заходів адміністративного покарання згідно із статтею 173-4. «Булінг (цькування) учасника освітнього процесу» Кодексу України про адміністративні правопорушення (за наявності після притягнення до відповідальності).

Протягом 10 днів із дня отримання заяви

про випадок булінгу (цькування)

  1. Розглядати питання щодо протидії та попередження булінгу (цькування) на нарадах при директорові, засіданнях педагогічної ради, на батьківських зборах закладу освіти.

Вересень, грудень, травень

та оперативно за потребою

  1. Організувати роботу психологічної служби щодо психологічного та соціально-педагогічного супроводу застосування заходів виховного впливу в групі, в якій стався випадок булінгу (цькування), зокрема:
 • діагностики рівня психологічної безпеки та аналіз її динаміки;
 •  розробки програми реабілітації для потерпілого (жертви) та її реалізацію із залученням батьків або інших законних представників малолітньої особи;
 • розробки корекційної програми для кривдника (булингу) та її реалізацію із залученням батьків або інших законних представників малолітньої особи;
 •  консультативної допомоги всім учасникам освітнього процесу;
 • розробки профілактичних заходів.

Постійно у разі випадку булінгу (цькування)

5. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

 

Завідувач                                                  О.М.Середа

 

 

Додаток 1

до наказу ІДНЗ № 14

від 24.02.2020 № 33-од

 

Склад комісії

з розгляду випадків булінгу (цькуванню) в ІДНЗ № 14

Голова комісії: Середа О.М., завідувач;

Заступник голови комісії: Слабоспицька О.М., вихователь-методист,

Секретар комісії: Дворник О.Ю., вихователь, голова ПК,

Члени комісії: Штельма О.О., практичний психолог,

                         Вихователь групи, в якій стався випадок.

        

 

 

 

 

 

 

 

Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Липень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Архів записів

Друзі сайту