Неділя
24.06.2018
09:44
Вітаю Вас Гість
RSS
 
ІДНЗ №14
Головна Реєстрація Вхід
Медична сторінка »

Новини

 Комплексна робота з оздоровлення дошкільників у 2017/2018 н.р.

           Дошкільний навчальний заклад – це той світ, в якому дитина живе в найважливіший період свого розвитку, саме від нього залежить не лише її майбутнє, а й майбутнє родини й усієї країни. Тому фізичний розвиток дошкільників, зміцнення та збереження їхнього здоров’я в умовах дошкільного навчального закладу завжди актуальні.

         Комплексна робота з оздоровлення в нашому дошкільному навчальному закладі спрямована на:

 • повноцінний фізичний розвиток дітей шляхом інтеграції здоров’язбережувальних технологій та процесів життєдіяльності дітей у дошкільному навчальному закладі;
 • зміцнення здоров’я дітей не лише за допомогою традиційних, а й нетрадиційних методів та інноваційних здоров’язбережувальних технологій;
 • підвищення захисних сил організму дітей;
 • формування стійкого інтересу у дітей до рухової активності;
 • формування здорового способу життя у дітей у постійній взаємодії із сім’єю;
 • формування у дітей практичних умінь і навичок зміцнення власного здоров’я.

Комплексна робота з оздоровлення в нашому дошкільному навчальному закладі охоплює такі форми:

 • фізкультурно-оздоровчої роботи – заняття з фізичної культури, ранкова гімнастика, гімнастика пробудження, лікувальна гімнастика, рухливі ігри, фізкультурні свята та розваги, фізкультурні хвилинки та паузи, дихальна гімнастика;
 • лікувально-профілактичної роботи – ароматерапія, фітотерапія, загартування, світлолікування, масаж, міогімнастка.
 • Санітарно-просвітницької роботи з батьками – круглі столи, майстер-класи, семінари-практикуми, бібліотека батьків.

 

ГРВІ У ДІТЕЙ

ГРВІ у дітей (гострі респіраторні вірусні інфекції) - група вірусних захворювань, що супроводжуються запаленням різних відділів дихального тракту і интоксикационным синдромом. У педіатрії на частку ГРВІ припадає 90% від загального числа інфекційних захворювань у дітей. Найбільш часто ГРВІ хворіють діти від 3 до 14 років, особливо початківці відвідувати дошкільні і шкільні установи, що пов'язано з появою великої кількості контактів.

ГРВІ у дітей має більш важкий перебіг і нерідко ускладнюється приєднанням бактеріальної інфекції і загостренням хронічних захворювань. Часті ГРВІ сприяють зниженню захисних сил організму і хронізації запальної патології ЛОР-органів, дихальних шляхів, серця, нирок, суглобів, нервової системи; призводять до алергізації та формування бронхіальної астми, затримують фізичний і психомоторний розвиток дитини.

Класифікація ГРВІ у дітей

ГРВІ у дітей розрізняються по етіології (грип, парагрип, аденовірусна, риновірусна, респіраторно-синцитіальна інфекція); по клінічній формі (типові і атипові); за течією (неускладнені та ускладнені); по тяжкості (легкі, середньотяжкі і важкі).

В залежності від клінічної форми ураження респіраторного тракту ГРВІ у дітей може проявлятися як риніт, рінокон'юнктівіт, отит, назофарингіт, ларингіт (включаючи синдром помилкового крупа), трахеїт.

Причини ГРВІ у дітей

ГРВІ у дітей можуть викликатися РНК-геномних вірусів грипу (типів A, B, C), парагрипу (4-х типів), PC-вірусом, риновіруси (> 110 серотипів) і реовирусами; а також ДНК-геномних аденовірусами (> 40 серотипів). Частина ГРВІ у дітей може бути обумовлена ентеровірусів (ЕСНО, Коксакі типу), коронавирусами, метапневмовирусом, бокавирусом.

Всі збудники ГРВІ у дітей володіють високою контагіозністю, передаються від хворої людини, як правило, повітряно-крапельним шляхом (з крапельками слини й слизу), рідко – контактно-побутовим шляхом. Схильність дітей до частих ГРВІ визначається незрілістю захисних реакцій - втратою пасивного материнського і недостатнім рівнем набутого імунітету, відсутністю попереднього імунологічного досвіду, наявністю високого рівня контактів з різноманітними інфекційними агентами. Після перенесеної ГРВІ у дітей не формується тривалого стійкого імунітету, відсутня перехресна захисна реакція до інших типів респіраторних вірусів. Дитина може перехворіти ГРВІ від 3 до 8 разів на рік. Часто хворіють діти, схильні ГРВІ практично кожен місяць, в дитячій популяції становить від 15% до 50%.

Пік захворюваності на ГРВІ у дітей припадає на холодну пору року (жовтень-квітень). До факторів, що сприяють частої захворюваності на ГРВІ, відносяться несприятливий перинатальне розвиток, наявність у дітей внутрішньоутробної персистуючої інфекції, алергічної та соматичної патології, погана екологічна обстановка.

Патогенез ГРВІ у дітей

Збудники ГРВІ проникають в епітеліальні клітини слизових оболонок верхніх відділів дихального тракту і, розмножуючись, викликають у них дистрофічні та запальні зміни. Різні види респіраторних вірусів володіють переважною тропність до епітелію певних ділянок дихального тракту. Для вірусу парагрипу найхарактерніше ураження слизової оболонки гортані; для аденовірусу - слизової носоглотки з залученням кон'юнктиви очей і лімфоїдних утворень; для РС-вірусу – запалення слизової дрібних і середніх бронхів; для грипу – ураження трахеї, а риновірусною — носової порожнини.

Проникнення віріонів в кровотік супроводжується загальнотоксичних і токсико-алергічним синдромом, пригніченням реакцій клітинного і гуморального імунітету. Для деяких ГРВІ у дітей (наприклад, грипу, аденовірусної інфекції) характерна тривала персистенція в латентному стані в лімфоїдної тканини або різних органах. Зниження місцевого імунітету при ГРВІ у дітей сприяє активізації умовно-патогенної бактеріальної флори і призводить до посилення запального ураження дихальних шляхів.

Симптоми ГРВІ у дітей

Тяжкість клінічної картини ГРВІ у дітей визначається ступенем вираженості загальнотоксичної синдрому та катаральних явищ. Про особливості перебіг грипу у дітей можна прочитати тут.

У дітей парагрип

Парагрип має інкубаційний період близько 2-4 доби; характеризується гострим початком, помірною лихоманкою, слабовыраженными інтоксикацією і катаральним запаленням. Дитину турбують осиплість голосу, біль в горлі і за грудиною, наполеглива сухий і грубий кашель, нежить із слизо-гнійними виділеннями. На 2-3 день ГРВІ температура піднімається до 38-38,5 ºC. У дітей 2-5 річного віку парагрип часто виявляється раптовим розвитком помилкового крупа – гострого стенозу гортані з «гавкаючим» кашлем, хрипящим голосом і шумним диханням. У ранньому віці можливий розвиток обструктивного бронхіту. Тривалість неускладненої форми ГРВІ, викликаної вірусом парагрипу у дітей, не більше 1-1,5 тижнів.

Аденовірусна інфекція у дітей

Аденовірусна інфекція у дітей має тривалий, часто хвилеподібний перебіг. Гостре початок ГРВІ у дітей проявляється познабліваніем, лихоманкою, головним болем, млявістю, помірної закладеністю носа, вираженим кашлем і нежиттю з рясним ексудативним компонентом (серозним, серозно-гнійним).

Протягом ГРВІ у дітей часто супроводжується болем у горлі і явищами фарингіту, тонзиліту з набряком мигдалин і фибринозными нашаруваннями, а також кон'юнктивітом з рясним сльозотечею, болем в очних яблуках; збільшенням і хворобливістю підщелепних та шийних лімфовузлів. При аденовірусної інфекції можливі ускладнення у вигляді пневмонії, отити, гнійних синуситів, ураження нирок.

Респіраторно-синцитіальна інфекція у дітей

Тривалість інкубаційного періоду РС-вірусної інфекції від 3 до 7 діб, клінічні прояви залежать від віку дитини. У дітей старшого віку PC-інфекція зазвичай протікає легко, по типу гострого катару верхніх дихальних шляхів, без вираженої інтоксикації, інколи з підвищенням температури до субфебрильних значень. Відзначається сухий кашель, біль за грудиною, незначні виділення з носа.

У дітей раннього віку при ГРВІ з'являються симптоми ураження нижніх дихальних шляхів (бронхіоліту з бронхообструктивним синдромом): нападоподібний нав'язливий кашель з виділенням густого, в'язкого мокротиння, часте, шумне дихання з експіраторной задишкою. У дитини відзначається зниження апетиту, порушення сну, блідість шкірних покривів, ціаноз носогубного трикутника.

Тривалість ГРВІ у дітей в більшості випадків не менше 10-12 днів, іноді можливо затяжний рецидивуючий перебіг. Ускладнення РС-інфекції пов'язані з приєднанням бактеріальної інфекції і розвитком отиту, синуситу, пневмонії (особливо у новонароджених та недоношених дітей).

Риновірусна інфекція у дітей

Риновірусна інфекція у дітей починається із загального нездужання, іноді - субфебрильної температури; супроводжується сильною закладеністю носа з чиханьем і рясними водянисто-серозними виділеннями (рінореєю), першіння в горлі, сухим кашлем. З-за постійних виділень у дитини спостерігається мацерація шкіри навколо носових ходів. Можливі герпетичні висипання на губах і напередодні носа, рясне сльозотеча, втрата нюху і смаку. Ускладнення практично не виникають.

Ускладнення ГРВІ у дітей

ГРВІ у дітей може супроводжуватися специфічними (вірус-асоційованими), бактеріальними і неспецифічними ускладненнями. До специфічних ускладнень ГРВІ у дітей можна віднести фебрильні судоми, геморагічний синдром, синдром Рея, в ранньому віці - гострий стеноз гортані, облітеруючий бронхіоліт, нейротоксикоз, менінгоенцефаліт, полірадикулоневрит, міокардит, гемолітико-уремічний синдром.

Приєднання бактеріальної мікрофлори при ГРВІ у дітей небезпечно розвитком бронхіту, пневмонії і набряку легенів, гаймориту, фронтиту, середнього отиту, паратонзиллярного і заглоточного абсцесу, мастоидита і отоантрита, гнійного лімфаденіту, менінгіту, ревматичної лихоманки, гострого гломерулонефриту, септикопіємії.

Неспецифічними ускладненнями ГРВІ є загострення хронічної респіраторної патології (бронхіальної астми, муковісцидозу, туберкульозу) і наявних у дітей соматичних захворювань (сечовидільної системи, ревматизму).

Діагностика ГРВІ у дітей

ГРВІ у дітей діагностується за клінічною картиною та результатами фізикального огляду з урахуванням епідеміологічних даних. Рання і ретроспективна лабораторна діагностика того чи іншого типу ГРВІ у дітей включає експрес-методики: МФА і ПЛР, а також вірусологічний метод і серологічні реакції (РСК, ІФА, реакція нейтралізації) в парних сироватках крові.

Диференціальний діагноз ГРВІ у дітей проводять з продромальний період кору, катаральними провісниками бронхіальної астми, різних форм менінгіту, крупозній пневмонії, дифтерії.

Лікування ГРВІ у дітей

Лікування більшості ГРВІ у дітей проводиться вдома під наглядом педіатра і має загальні принципи: ізоляцію дитини, дотримання постільного режиму і зниження фізичної навантаження, рясне тепле питво і адекватну дієту, забезпечення вільного доступу свіжого повітря, застосування етіотропних, симптоматичних і патогенетичних засобів. Показанням до госпіталізації є: важке і ускладнений перебіг ГРВІ (особливо грипу та аденовірусної інфекції), ранній вік дітей (новонароджені і недоношені), гострий стеноз гортані, супутня хронічна бронхолегенева, ниркова, серцево-судинна патологія.

В залежності від характеру і вираженості симптоматики ГРВІ дітям призначають жарознижуючі засоби (парацетамол, ібупрофен), десенсибілізуючі (хлоропірамін, клемастин, лоратадин) кошти, дезінтоксикаційна терапія. При ринітах з утрудненим диханням інтраназально використовуються судинозвужувальні краплі, проводиться тубус-кварц; при болю в горлі дітям призначають полоскання настоями ромашки, шавлії, евкаліпта; при сухому кашлі – відхаркувальні препарати (настій термопсису, мукалтин, бромгексин, амброксол), інгаляції. При ураженні очей необхідні промивання антисептичними розчинами, інстиляції крапель.

 

Рекомендації для батьків щодо здорового харчування дитини

 • Не смажте їжу для дитини, а варіть її або готуйте на пару.
 • Годуйте дитину щодня овочами, фруктами і молоком.
 • Розповідайте дитині про шкоду швидкого харчування й пропонуйте здорову альтернативу, зокрема свіжі салати, каші з грубої крупи.
 • Замінюйте чіпси картоплею, запеченою в духовій шафі.
 • Готуйте домашні бюргери з булочок, овочів, силу і зелені, а котлети -  з нежирного м’яса або риби на пару чи в духовці.
 • Пропонуйте дитині сухофрукти, цукати, зефір, мармелад, красиво, нарізані овочі та фрукти як альтернативу некорисними солодощами.
 • Демонструйте дитині власний приклад, здорового харчування щоденно в домашньому родинному колі.
 • Попереджуйте грип
 •            В Україні реєструються випадки грипу. Це небезпечно для здоров’я людей. Щоб запобігти цій хворобі чи уникнути негативних наслідків, потрібно:

  - при нездужанні не виходити з дому та негайно викликати лікаря. Один хворий може заразити багатьох людей;

  - хворому виділити окреме ліжко, рушник, білизну, посуд;

  - приміщення, де знаходиться хворий, щодня прибирати вологим способом і провітрювати не менше 4 разів на добу по 15-20 хвилин;

  - посуд та предмети догляду за хворим кип’ятити чи обмивати окропом;

  - особам, які доглядають хворого, закривати ніс і рот маскою з 4 шарів марлі. Маску декілька разів на день прасувати гарячою праскою;

  - хворому суворо додержуватись постільного режиму і виконувати призначення лікаря. Це допоможе запобігти ускладненням грипу;

  - вживати малину, мед, цибулю, часник та інші засоби народної медицини.

  ПАМ’ЯТАЙТЕ:

  ВАШЕ ЗДОРОВ’Я - У ВАШИХ РУКАХ!

 • Як вистояти у «сезон застуд»

 • або Правила профілактики ГРВІ

 • Менше людей – менше вірусів. Тож уникайте людних місць.
 • Побачили (почули) людину з ознаками ГРВІ (кашель, чхання, нежить, закладений ніс) – дотримуйтеся максимальної дистанції. Адже що ближча відстань до хворої людини, то вища ймовірність заразитися від неї вірусом.
 • - Запамятайте:

  • маска не врятує здорову людину від зараження – її одягає хвора людина, аби таким чином трохи зменшити ймовірність заразити когось;
  • лікарських препаратів, які зменшують імовірність зараження ГРВІ, не існує;
  • імовірність зараження ГРВІ зменшують раціональне харчування, активний спосіб життя, повноцінний сон, усмішка й гарний настрій.
 •  
 • Імовірність зараження вірусом особливо велика в місцях, де багато дітей, і там, де багато хворих, особливо слід бути обережним під час відвідування дитячих поліклінік.
 • Руки хворої людини – джерело інфекції, тож зменшить кількість рукостискань. Використовуйте рукавиці, коли змушені триматися за поручні в громадському транспорті чи відкривати двері в громадських місцях.
 • Мийте руки. Немає можливості – використовуйте вологі гігієнічні й дезінфекційні серветки.
 • Вірусні часточки протягом тривалого часу залишаються активними в запиленому, сухому, теплому й застоєному повітрі, та майже миттєво гинуть у чистому, прохолодному, зволоженому повітрі. Тож не перегрівайте повітря, а зволожуйте його! Провітрюйте ті приміщення, у яких найчастіше перебуваєте.
 • Оптимальні параметри повітря для житлових приміщень: температура +16…+22С, відносна вологість – 4070%. Створіть комфортне середовище у межах цих норм. Холодно? Одягніться.
 • Зволожуйте слизові оболонки дихальних шляхів. Застосовуйте для введення у носові ходи краплі й аерозолі на основі сольових розчинів (що більше людей довкола, то частіше) Полощіть рот. Простий сольовий розчин для цього можна приготувати самостійно: 1 чайна ложка солі на літр кип’ченої води.

Поліомієліт у дошкільників

          Це гостре інфекційне захворювання викликає збудник поліомієліту – Poliovirus hominis .Вірус поліомієліту стійкий у зовнішньому середовищі – він зберігає життєздатність за низьких температур та після висушування. Витримує до трьох-чотирьох місяців у воді, молоці, малі, до шести місяців – у випорожненнях. Однак швидко гине під дією хлоровмісних дезінфікуючих засобів, ультрафіолетового випромінювання та під час кип`ятіння.

          Джерела інфекції поліомієліту – хворі люди, зокрема на стерті та легкі його форми, а також вірусоносії. Вірус передається від людини до людини через брудні руки, іграшки, предмети побуту, інфіковану їжу та воду. Механічним переносником вірусу є мухи.

          Механізм передачі хвороби – фекально-оральний, тобто через випорожнення, і крапельний, через виділення з дихальних шляхів.

          Вірус поліомієліту проникає в слизову оболонку глотки та кишківника, де розмножується в лімфатичних фолікулах і лімфатичних вузлах. Потрапляючи з лімфою в кров, він розноситься в різні органи і тканини, а через деякий час повторно потрапляє в кров. У цей період з`являються перші прояви хвороби. Після цього вірус уражає мотонейрони черепних нервів та рухових ядер передніх рогів спинного мозку. Протягом перших двох діб концентрація вірусу в центральній нервовій системі збільшується, а потім швидко зменшується. Однак інколи вірус перебуває в нейронах тривалий час.

          Сприйнятливість до поліомієліту зазвичай висока, та найбільш сприйнятливими є діти віком від трьох місяців до семи років. Дуже часто зараження зумовлене порушенням графіків вакцинації дітей, недоцільним відведенням від неї, порушенням техніки її проведення та відмовою батьків щеплювати дітей. Це створює сприятливі умови для циркуляції «диких штамів» вірусів поліомієліту. Підвищення рівня захворюваності найчастіше спостерігають у літньо-осінній період року.

          Після перенесеного захворювання імунітет зберігається впродовж усього життя. Повторні випадки поліомієліту виникають рідко і лише через зараження іншим серологічним типом вірусу.

          Виділяють неспецифічну та специфічну профілактику поліомієліту.

          Для неспецифічної профілактики проводять своєчасні епідеміологічні заходи за виявлення гострих в`ялих паралічів/парезів, а також поточну та заключну дезінфекцію в осередках хвороби. У дошкільних навчальних закладах слід постійно контролювати дотримання санітарно-гігієнічних вимог.

          Для запобігання захворюванню слід:

 • Часто мити руки з милом;
 • Проводити вологе прибирання приміщень;
 • Провітрювати приміщення кілька разів на день;
 • Вживати тільки призначену для пиття або кип`ячену  воду;
 • Добре мити овочі та фрукти перед вживанням.

Для специфічної профілактики поліомієліту використовують дві вакцини: живу оральну вакцину ( ОПВ) та інактивовану вакцину проти поліомієліту (ІПВ). Обидві можуть бути полівалентними, тобто містити всі серотипи вірусу, чи моно валентними – містити один серотип вірусу.

         Планова вакцинація дітей проти поліомієліту проводиться відповідно до Календаря профілактичних щеплень в Україні, затвердженого наказом МОЗ України. За цим Календарем щеплення проти поліомієліту проводять дітям у 3,4 і5 місяців із ревакцинацією у 18 місяців. Перші два щеплення, а також якщо є протипоказання до проведення ОПВ, рекомендують проводити із застосуванням ІПВ. Пізніше щеплення від поліомієліту за відсутності протипоказань проводять у 6 та 14 років.

         Екстренна активна вакцинація – це використання моно валентних вакцин в осередку захворювання відповідно до серотипу вірусу, який зумовив епідемічний спалах поліомієліту. Крім того, усім дітям до п`яти років нещепленим чи щепленим із порушенням Календаря, проводять екстрену профілактику ОПВ із застосуванням живої оральної вакцини від поліомієліту.

         Отже вакцинація дає змогу не лише запобігти розвитку поліомієліту,а й зменшити тяжкість його перебігу та ускладнень, мінімізувати ризик летальних випадків.

 

Вже відчувається зниження температури, і хочеться звернути вашу увагу на те, як обрати теплий та зручний одяг і взуття для дитини.

Як обрати теплий та зручний одяг і взуття для дитини

В осінньо-зимовий період іноді важко вирішити, що одягнути та взути дитині. При  виборі слід зважити на температуру повітря, швидкість вітру, наявність опадів та рівень активності дитини на відкритому повітрі.

- Не одягайте дитині багато шарів одягу – це обмежує її рухи та не дає змоги тілу виробляти тепло, через що вона мерзне більше.

- Обирайте дитині м’який, зручний шарф і зав’язуйте його так, аби холодний вітер не потрапляв на ділянки шкіри, що можуть спітніти.

- Не закривайте шарфом рот та/або ніс дитини. Дихання в одяг сприяє утворенню вологи на обличчі, через це воно замерзне, а волога стане сприятливим середовищем для бактерій та вірусів.

- Стежте, щоб шапка щільно закривала вуха, адже будь-який протяг може призвести до отиту або іншого застудного захворювання.

- Обирайте шапку за розміром голови дитини, вона не має здавлювати голову, стягувати волосся, бо це може спричинити головний біль у дитини.

У дощову погоду

- Взувайте дитині гумові чоботи, коли є калюжі або йде дощ. Ліпше одягнути товсті бавовняні шкарпетки в них або ж узути спеціальні гумові чоботи з ворсом.

- На нетовстий реглан або светр одягніть легеньку куртку, що не пропускає вологи та яку не продуває вітер.

У холодну погоду

- Взувайте мембранні чоботи, які легкі та не промокають. Під час їх використання обов’язково одягайте дитині на ноги бавовняні шкарпетки або спеціальні термошкарпетки.

- Обирайте дитині куртку, яка закриватиме поперек та сідниці, щоб уникнути охолодження спини, особливо якщо дитина активно рухається надворі.

- Одягайте дитині під основний шар одягу бавовняні білизну та колготи.

Профілактика гострих респіраторних захворювань у дітей

Гострі респіраторні захворювання (ГРЗ) – це найпоширеніша група інфекційних захворювань людини. Вони характеризуються загальним інтоксикаційним сидромом і ураженням слизових оболонок дихальних шляхів. Збудниками цих захворювань є віруси та бактерії, що передаються переважно повітряно-крапельним шляхом. Щоб дитина не захворіла на ГРЗ, дотримуйтеся таких рекомендацій.

Загальна рекомендації

 • Загартовуйте організм дитини та більше гуляйте з нею на відкритому повітрі.
 • Привчіть дитину завжди мити руки з милом під проточною теплою водою перед прийманням їжі та коли вона прийшла з вулиці.
 • Вживайте продукти, що містять багато вітамінів, особливо вітамін С, зокрема фрукти, овочі, а також свіжо віджаті соки.
 • Включайте до раціону дитини продукти, що містять фітонциди – часник, цибулю, хрін, редьку, зелень тощо.
 • Частіше провітрюйте приміщення, де перебуває дитина, та проводьте щоденне вологе прибирання.
 • Для особистої гігієни користуйтеся одноразовими носовими хустинками.

Під час сезонного підйому захворюваності на ГРЗ

 • Стежте за тим, щоб дитина не контактувала з хворими людьми, у яких лихоманка, озноб, кашель, біль у горлі, нежить тощо.
 • Не відвідуйте з дитиною місць масового скупчення людей, утримуйтеся від відвідування масових заходів у закритих приміщеннях.
 • Перед виходом із дому змазуйте слизову оболонку носа дитини оксоліновою маззю.
 • Промивайте носоглотку та ніс дитини. Регулярне промивання очистить їх від шкідливих мікроорганізмів, а також від слизу та пилу.
 • Можна давати дитині для профілактики противірусні препарати, але тільки за призначенням лікаря.
 • Намагайтеся ізолювати хворого, особливо від дитини, якщо захворів на ГРЗ хтось із членів родини.
 • Якщо ви вирішили зробити дитині щеплення від грипу, зважайте, що захисна реакція організму виробляється лише через два тижні після щеплення.

              /Files/images/_.gif

 /Files/images/papka4/23-17-1000x1000.png

/Files/images/papka4/23-19-1000x1000.png

 

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Зворотній зв'язок
Ім`я відправника *:
E-mail відправника *:
Web-site:
Тема листа:
Текст повідомлення *:
Оцінка сайту:
Код безпеки *:

Block content

Календар
«  Червень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Форма входу