Четвер, 27.02.2020, 17:29
Вітаю Вас Гість | RSS

ІДНЗ №14

Інформація для батьків

Консультація для батьків

«Як виховати в дітях чесність»

 

Порада 1. Вірте вашій дитині.

Як правило, діти на довіру відповідають довірою, а якщо їх обманять - не зрозуміють цього. Хай дитина відчуває і знає, що ви йому вірите.
Порада 2. Поясніть, що на правді тримається світ, на дитячій мові - вона корисна.
Люди живуть у злагоді, якщо довіряють один - одному.
Порада 3. Не створюйте ситуації для обману.
Уникайте двояких запитань, коли легше сказати неправду, чим правду.
Порада 4. Не вчиняйте принизливих допитів.
Порада 5. Винагороджуйте правдивість.
Якщо ваш малюк зізнався вам, то покажіть йому свою радість : «Я радію від того, що ти чесна людина, тому що ти сказав ПРАВДУ».
Порада 6. Показуйте приклад чесності.
Чи просите Ви відповідати по телефону, що вас немає вдома ?
За своєю природою діти чесні. А обман дітей ми провокуємо самі. Спочатку - провокуємо, а потім, якщо дитині раз за разом вдається уникати неприємностей завдяки своїм "казочкам", вони звикають брехати.

Дитина чесна зі своїми батьками тільки тоді, коли :

 • Довіряє їм
 • Не боїться їх гніву чи осуду
 • Впевнена, щоб не сталося його не принизять як особистість
 • Обговорювати будуть не її, а вчинок, який потрібно виправити
 • Допоможуть, підтримають, коли їй погано
 • Дитина твердо знає, що ви на її боці
 • Впевнена, якщо накажуть, що мудро, справедливо, в дітей, взагалі, сильно розвинено почуття справедливості, вони зневажають тих, хто її не проявляє - і деспотів, і занадто м'яких !

Якщо ви спіймали свою дитину на брехні, не поспішайте її звинувачувати. Запитайте себе : «Чому вона не каже мені правду ?» А ще погляньте на дитину як у дзеркало. Що посієш - те й пожнеш !

Далі перераховані ознаки того, що дитина говорить вам неправду. Але ще раз вам нагадуємо, що це не причина її звинувачувати. Це причина задуматися : в які умови ви ставите свою любов ? Що потрібно зробити, щоб повернутися первинної, безумовної любові ?

Отже, вас повинно насторожити, якщо дитина, розповідаючи щось, або відповідаючи на ваше запитання :

 • Намагається не дивитися вам в очі
 • Починаючи щось говорити, підносить руку до роту, в малят цей жест явний, у старших менш виразний- торкається
 • Потирає очі
 • Часто покашлює під час розмови
 • Потирає підборіддя, виски
 • Несвідомо торкається носа
 • Посмикує мочку вуха
 • Почісує шию, відтягує комірець
 • Тримає руки в карманах, бажаючи щось приховати

Ознаки, за якими визначається, що батьки говорять неправду, перераховувати взагалі не потрібно! Не хочеться вас лякати, але діти це завжди прекрасно відчувають!

«Виховання почуттів: 6 порад про те, як навчити дитину справлятися з переживаннями»

 

Для щастя важливий весь спектр емоцій
Бажання вберегти дитину від усіх негараздів — абсолютно природне. Якому батькові чи матері захочеться, щоб її дитина страждала і була нещасна? Але доктор Робін Берман, психіатр, автор Permission to Parent: How to Raise Your Child with Love and Limits, вважає, що негативні емоції — це ключ до виховання щасливих дітей.
Всього за одне покоління ми перейшли від «Іди в свою постіль негайно, я сказав!» до «ти не хочеш йти спати? Давай поговоримо про це пару годинок». Наше покоління перетворилося в покоління батьків, залежних від відносин зі своїми дітьми. Але ось у чому заковика: коли ви станете батьками, ви берете на себе роль особистого тренера почуттів вашої дитини. Ось тільки скільки часу ви приділяєте цьому завданню? Сучасні батьки витрачають свій час на навчання дітей новим вмінням, ігноруючи той факт, що вміння справлятися зі своїми емоціями, таке ж важливе, як і навички гри у футбол або на піаніно. Але почати ніколи не пізно. І одна із самих цінних навичок, якої ви можете навчити свою дитину, — регулювати свій емоційний термостат».
Приймайте негативні емоції своєї дитини, не намагаючись їх виправити
Коли у вас невдалий день і ви скаржитеся про це своєму партнеру, ви ж не хочете почути у відповідь якісь настанови? Ви просто виражаєте свої почуття і хочете бути почутими. З дітьми все точно так само. Якщо ваша дитина ридає через низьку оцінку, не кажіть: «Терпіти не можу цього вчителя, піду поговорю з ним». Скажіть краще: «Не можу бачити тебе таким засмученими. Що збираєшся робити? Що б ти зробив по-іншому наступного разу?» Ми не повинні привчати дітей до думки, що батьки вирішать всі їх проблеми. Включаючи режим гіперопіки, ми тим самим робимо ведмежу послугу нашим дітям, перетворюючи їх у безпорадних і несамостійних людей. Ви повинні звикнути з думкою, що вам доведеться спостерігати за тим, як ваша дитина бореться з труднощами. Якщо ви втрутилися, то тим самим покажете дитині, що вона не в змозі впоратися з проблемою і своїми емоціями. Так, бачити своїх дітей засмученими нелегко, але вміння справлятися з негативом — дуже цінний навик, який виробляється на практиці. Так що ось вам моя порада, батьки: залишіться в стороні і дозвольте дитині самій впоратися зі своїми почуттями.
Якщо ви ставитеся до своїх дітей як до «кришталевих», вони такими і виростуть
Говоріть зі своїми дітьми про їхні сильні сторони, а не слабкості: «Я знаю, це важко зізнатися твоєму другові в тому, що ти засмучений через те, що сталося, але я впевнена, що ти зможеш зробити це». Дозволяйте своїм дітям робити ці невеликі кроки в управлінні своїми емоціями, щоб, коли вони подорослішають, вони змогли впоратися з будь-якими переживаннями. Ви знаєте, що якщо курка розіб'є яєчну шкаралупу, намагаючись допомогти курчаті вилізти назовні з яйця, воно загине? Те ж саме відбувається, якщо ми будемо ростити наших дітей в тепличних умовах.
Ви повинні стати прикладом, перш ніж дати урок
Так, це найскладніше. Ви повинні бути для дитини зразком. Щоб навчити дитину дисципліни, ви самі повинні стати дисциплінованими. Батьки часто запитують мене, чи вірю я в тайм-аути? Так, вірю. Але не по відношенню до дітей, а по відношенню до батьків. Прогуляйтеся, перш ніж сказати щось в серцях, а потім пошкодувати про це. Одна моя пацієнтка, дізнавшись, що її син бреше, накричала на нього: «І це після всього, що я для тебе зробила? Та як ти міг! Негідник!» Якби вона взяла невелику паузу на годину або день, вона б змогла донести свою позицію в більш спокійному тоні, без образ. Так що, навчаючи дітей справлятися з почуттями, в першу чергу батькам варто навчитися цьому самим. Та й взагалі, батьківство — це прекрасна можливість стати кращим.

Розділяйте почуття вашої дитини, а не заперечуйте їх
Фрази типу: «Припини ридати, нічого ж не болить» або «Не бійся, це не такий вже і страшний фільм» не допоможуть дитині позбутися негативних почуттів, зате навчать їх приховувати свої щирі емоції. Ви повинні навчитися розуміти, чути і приймати свою дитину, і говорити їй про це: «Я тебе розумію. Я бачу по твоєму обличчю, що фільм тебе налякав. Я чую тебе».
Запитуйте себе, що це означає для вас? Не заміщайте свої потреби потребами дитини
Часто нездатність допомогти дитині впоратися з почуттям смутку пов'язана з нашим власним дитинством. Коли ви бачите, що ваша дитина роздратована або сумує, запитайте себе: «А що це означає для мене?» Про що вам нагадують сльози вашої дитини? Якщо ви плачете через те, що вашу дитину виключили зі спортивної команди, можливо, це тому що колись так виключили вас? Використовуйте ці почуття як можливість стати сильніше. Якщо ви зрозумієте, у чому все-таки справа, і ви, і ваша дитина звільнитеся від цього вантажу емоцій.
Не замінюйте почуття солодощами, подарунками або гаджетами
Не дозволяйте дітям заміщати і ховати свої почуття, а це саме те, що ви робите, якщо говорите: «Я дам тобі печиво, якщо перестанеш плакати» чи «Можеш пограти на смартфоні, тільки не сумуй». Так, звичайно, на якусь мить це їх заспокоїть, але в довгостроковій перспективі такий підхід має зворотний ефект — ваші діти так і не навчаться справлятися зі своїми почуттями. І тільки уявіть, якщо кожен з нас навчиться керувати своїми емоціями, якщо кожна дитина навчиться регулювати свій емоційний термостат», — у такому суспільстві всі проблеми будуть вирішуватися набагато простіше і м'якше.

 

Консультація для батьків

«Гра важливий етап у житті дитини»

Конвенція ООН про права дитини закріплює право дітей на ігри. Тому кожна дитина, незалежно від умов, часу, відчуваючи потребу у грі, повинна мати гарантовані можливості для реалізації власних ігрових задумів.

Провідний вид діяльності дітей дошкільного віку - сюжетно-рольова гра.

Її вплив на формування соціальної компетентності дошкільника полягає у тому, що завдяки ігровому наслідуванню і рольовому перевтіленню дитина знайомиться з нормами і моделями людської діяльності та взаємовідносин, які стають зразками для її власної поведінки. Гра - провідна діяльність дошкільнят, в якій вони виконують ролі дорослих, відтворюючи в уявних ситуаціях їх життя, працю та стосунки. Важливе значення гри полягає в тому, що діти в невимушеній формі, відтворюючи світ дорослих, засвоюють моральні норми, отримують уявлення про професійні та сімейні ролі. Гра забезпечує розвиток у дошкільників рухових, розумових та мовленнєвих навичок. Діти, відображаючи в грі різні сторони життя та особливості діяльності дорослих, поповнюють і уточнюють свої знання про навколишній світ, вчаться співпереживати і відрізняти вимисел від реальності.

Дитяча самостійна гра має ряд особливостей:

- Гра являє собою відображення дітьми навколишнього життя дій, діяльності людей, їх взаємовідносин в обстановці, створюваної дитячою уявою (У грі кімната може бути і морем, і лісом, і станцією метро, і вагоном залізниці). Діти надають обстановці те значення, яке обумовлено задумом і змістом гри. - Гра має самодіяльний характер (Діти є творцями гри, її творцями. Вони, як уже зазначалося, відображають у ній свої знання про відомі їм життєвих явища і події, висловлюють своє ставлення до них).

- У грі дитина поєднує і взаємопов'язує образ, ігрові дії і слова (Це не зовнішні ознаки гри, а сама сутність. У грі дитина живе діями і почуттями зображуваного героя. Діти не грають мовчки, навіть, коли дитина грає одна, вона розмовляє з іграшкою, веде діалог з уявним учасником гри, говорить за себе і за маму, за лікаря і хворого і т.д. За допомогою мовного спілкування в грі діти обмінюються думками, переживаннями, уточнюють сенс і зміст гри). У процесі гри уточнюються і поглиблюються знання та уявлення дітей не тільки про речі, предмети і явища, але й правила і норми поведінки та спілкування, вчаться будувати свої взаємини, пізнають ази спілкування з навколишньою дійсністю.

 Сюжетно-рольова гра - провідний засіб виховання дружного колективу дітей в дошкільному віці, найважливіша форма організації їх життя. Це - активна діяльність дітей, в якій найбільш яскраво проявляється їх товариськість, прагнення разом з іншими здійснювати свої задуми, спільно жити і працювати. Зміст сюжетної гри і виконання ролі в ній, підпорядкування правилам поведінки і розвиток ігрових та дійсних взаємин, необхідність зробити для своєї гри іграшку, спорудити будівлю, погоджуючи дії з іншими гравцями і, надаючи, один одному допомогу в оволодінні трудовими навичками, - все це сприяє формуванню у дітей моральних почуттів, дружніх взаємин, організовує їх поведінку.

Для успішної організації сюжетно-рольових ігор дітей необхідно дотримуватися вимог до гри:

- кожна дитина повинна вміти виконувати будь-яку роль тієї чи іншої гри (мінятися ролями);

- вживати ввічливі слова - необхідна умова культури спілкування;

- ігровий матеріал має бути привабливий і розміщений у доступних для дітей місцях;

-  не забороняти дітям виявляти свою ініціативу щодо гри, а навпаки, всіляко підтримувати її.

 Але щоб діти гралися, батькам радимо створювати удома належні умови, а саме:

- виділяти достатньо часу та місця для гри;

- забезпечувати дітей різноманітними іграшками та іншим ігровим матеріалом;

-  збагачувати малюків яскравими різноманітними враженнями та позитивним життєвим досвідом;

-  формувати належні ігрові вміння на кожному віковому етапі;

- вчити спілкуватися з ровесниками;

- бути уважними, чуйними, тактовними щодо своїх однолітків.

 Шановні батьки! Намагайтеся щодня бути для дитини взірцем культури, доброзичливості, моральності, джерелом знань і, що найголовніше - любові.

 

Меню сайту
Пошук
Вхід на сайт
Календар
«  Лютий 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0