Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна

Реєстрація

Вхід
Вітаю Вас Гість | RSS


ІДНЗ №14


Понеділок, 19.04.2021, 19:51
 
Вас вітає

 

інструктор з фізкультури

 

Сидоренко

Ольга

Анатоліївна

 

Турбота про людське здоровя, тим більше про здоровя дитини – це не просто комплекс санітарно-гігієнічних норм і правил, не зведення вимог до режиму, живлення, праці, відпочинку.

Це перш за все турбота про гармонійну повноту всіх фізичних і духовних сил, і вінцем цієї гармонії є радість творчості. 

В.О.Сухомлинський

Освіта: середня спеціальна

Загальний стаж: 45 роки

Педагогічний стаж: 33 роки

Методична проблема: "Забезпечення рухової активності шляхом нестандартного обладнання"

 

Українська етнопедагогіка

про здоров’я та фізичний розвиток дитини 

У народних прислів’ях «Здоровому все здорово», «Без здоров’я і сили світ немилий» та багатьох інших підкреслюється важливість здоров’я для людини. Споконвіку правила гречності зобов’язували запитувати про здоров’я рідних, близьких, знайомих. Бажаємо здоров’я з нагоди різних свят та урочистостей. Ми настільки звикли до цього слова, що навіть не задумуємось, який то великий дар – наше здоров’я – без нього людина не може бути щасливою.

Вдалий фізичний розвиток дитини сприяє виробленню таких життєво необхідних рис, як відвага, рішучість, наполегливість, чесність, дисциплінованість, працьовитість, впевненість у своїх можливостях, здатність до подолання усіх труднощів.

Фізичне виховання тісно поєднується у народній педагогіці з розумовим і моральним. Про це свідчить велика кількість народних висловів:

-         Сила без голови шаліє, а розум маліє.

-         Сила та розум – краса людини.

-         В здоровому тілі – здоровий дух.

-         Щоб працювати, треба силу мати.

Великим щастям для людини вважалося збереження здоров’я і працездатності до самої смерті.

Тому, щодня вітаючись, люди зичать один одному здоров’я.

Дієвим найдоступнішим засобом зміцнення здоров’я були оздоровчі сили  природи: повітря, вода, сонце, земля.

Народна педагогіка всіляко заохочувала перебування на свіжому повітрі. «Як дитина бігає і грається, то їй здоров’я усміхається», - говорили в народі. Загартування повітрям є найбезпечнішим засобом зміцнення здоров’я.

Перебування на свіжому повітрі сприяє тому, що організм дитини звикає до різних змін температури, адаптується до природних кліматичних умов, оздоровлюється аероіонами.

Сучасні вчені розробили цілу методику прийому повітряних ванн, які спрямовані на покращення функціонування органів чи систем організму та зміцнення здоров’я в цілому.

Наші пращури вірили в цілющі сили води. Гартувальні процедури: щоденне умивання, обтирання хворих місць свяченою водою, посилання дітей під літній дощ, ходіння босоніж по росі та інше.

Сучасна медицина рекомендує водні процедури, які суттєво змінюють хімічну і фізичну терморегуляцію організму, підвищують обмін речовин, стимулюють діяльність центральної нервової системи та ін.

Найпоширенішими оздоровлювальними та лікувальними процедурами є вологе обтирання, контрасний душ, купання в морській воді, лазня та ін.

Вченими доведено, що життя існує на землі також і завдяки сонячній енергії. А про цілющі властивості сонячних променів ще Гіпократ говорив, що «сонце дуже корисне: поліпшує обмінні процеси, дихання, кровообіг, поліпшує тонус нервової системи».

Наші прадіди з обережністю використовували сонце як засіб оздоровлення, підставляючи під сонячні промені лише незначні ділянки тіла. Нині ми, дорослі і діти, здебільшого порушуємо рекомендації лікарів щодо прийому сонячних ванн.

Рідна земля завжди асоціюється з образом матері. Земля давала силу, годувала й одягала людину. У теплу пору року і дорослі, і діти ходили босоніж. Це був чудовий засіб гартування організму, запобігання плоскостопості. Та й інші діти із задоволенням бігають босоніж.

Ходіння босоніж має своє наукове підґрунтя. Фізіологи доводять, що підошви ніг є найрефлексогенішими зонами людського організму. Стопи ніг – це наче розподільний щит, на якому 72 тисячі нервових закінчень, через які можна підключитися до будь-якої частини тіла. Ось чому ходіння босоніж є своєрідним і дієвим засобом оздоровлення.

Отже, завдання батьків та педагогів – переосмислити підходи до формування здорової дитини.

Виховання творчої особистості дитини

у системі фізичного виховання

 

         Фізичне виховання дітей – важлива, відповідальна й творча справа. Дошкільний вік – важливий етап виховання творчого мислення дитини.

        Тож навчально-виховна діяльність буде успішнішою, якщо у дітей сформується позитивне ставлення до фізкультурно-оздоровчого процесу. Якщо дитина матиме сильні, яскраві, глибокі мотиви – вона діятиме активно, перемагитиме неодмінні труднощі, наполегливо рухатиметься до наміченої мети.

         Для розвитку рухово-творчих здібностей, інтелектуального потенціалу дитини найбільш ефективними виявилися проблемні, дослідницькі, пошукові методи навчання. Під керівництвом педагога дитина залучається до пошуку істини і досягає її розкриття власними зусиллями. Вона отримує не готові способи дії, а дістає їх власною працею, тобто вчиться мислити.

Виховання свідомого ставлення до власного здоров’я має поєднуватись з прищепленням навичок (догляду за тілом, самоаналізу, позитивного мислення, прояву високої чутливості, доброзичливих взаємин) та звичок до відносно усталених способів дій з метою збереження власного здоров’я його зміцнення та відновлення. Отже, засвоєння дітьми навичок здорового способу життя є своєрідним шляхом до еталону здоров’я.

Щоб сформувати у дошкільнят свідоме ставлення до власного здоров’я, слід дати їм знання про нього. Ці знання, досвід дитини щодо формування, збереження та зміцнення власного здоров’я сприятимуть формуванню її життєвої компетентності.

Тому головна метанашої роботи  полягає в тому, щоб навчити дитину з раннього дитинства розумно ставитися до свого здоров’я, керуватися отриманими навичками та знаннями в практичному житті.

Здоров’я – це резерви життя. Ці резерви, як ростки, формуються, розвиваються та зміцнюються під час виховання.

Отже, здоров’я дитини значною мірою залежить від ставлення дорослих до власного способу життя й від того, які цінності вони прищеплюють дитині.

 

Фізінструктор інформує

Рухова активність дітей дошкільного віку є природною біологічною потребою, ступінь задоволення якої багато в чому визначає подальший структурний і функціональний розвиток дитячого організму.

Важливим засобом забезпечення рухової активності дітей в дошкільному закладі є заняття з фізичної культури, загартування та ранкова гімнастика.

 

 

Поради батькам:

·Щоденно виконуйте разом з дитиною ранкову гімнастику, виходьте на прогулянки;

·Разом з дитиною здійснюйте пішохідні прогулянки та туристичні походи;

·Залучайте дитину до виконання основних рухів — ходьба, біг, стрибки, вправи з м'ячем, лазіння, повзання...

·Грайте з дитиною в рухливі та спортивні ігри;

·Беріть участь разом з дитиною у проведенні спортивних свят, розваг, що організовуються дошкільним закладом;

·Катайтеся разом з дитиною на велосипеді, роликах, грайте у теніс, футбол, стрибайте на скакалці.

Рухливі ігри.

Гра є найважливішою самостійною діяльністю дитини дошкільника і займає велике місце в його житті. Гра у всіх її різноманітних формах - це одне з головних засобів фізичного і психічного розвитку дитини дошкільника.

У виховній роботі дитячого садка велика увага приділяється рухливим іграм творчого характеру, однією з форм яких є ігри з різноманітними іграшками. Дія визначається характером іграшки: з обручами треба бігати, стрибати, візки возити, м'ячі кидати. Ці ігри мало регламентовані, прості за своєю структурою, допускають будь-яку кількість учасників і відносно велику самостійність дітей. Наявність широких можливостей діяти згідно зі своїми силами робить такі ігри найбільш доступними і привабливими для дітей. Часто діти самі намічають зміст гри: перестрибувати через скакалку до тих пір, поки не зачепиш ногами, кидати і ловити м'яч, поки не упустити його, іт. д.

Цікавою і досить ефективною для дошкільнят формою рухливих ігор є ігри-завдання, зміст яких складають доступні дітям дії (добігти перший до умовної риси, докотити обруч до кінця доріжки, не впало його, і т. п.).

Не маючи достатнього запасу рухових уявлень, діти у своїх самостійних іграх не відразу виявляють активність та ініціативу. У результаті цього основний задум гри часто буває обмеженим, руху одноманітними. В іграх ж із завданням завдяки контрастності змісту дії дітей набувають цілеспрямований, осмислений характер. Багаторазове повторення рухів в таких іграх сприяє вдосконаленню рухових умінь і розвитку відповідних якостей. Умовно їх можна назвати іграми-вправами.

Більш складною формою рухливих ігор, широко застосовується для вирішення завдань фізичного виховання дошкільників, є сюжетні ігри з правилами. Вони вимагають від дітей вміння діяти в колективі, узгоджувати свої рухи з рухами інших дітей, виконувати встановлені правила.

Ефективність рухливих ігор для вирішення завдань фізичного виховання багато в чому залежить від умов їх проведення - емоційної насиченості, різноманітності рухового змісту, наявності просторого приміщення, майданчики і достатньої кількості необхідних для кожного віку предметів-іграшок.

 

Консультація для батьків

Фізичні вправи необхідні для поліпшення здоров’я

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

Фізичні вправи насамперед необхідні для поліпшення здоров’я. Наприклад, загально визнано важливе значення їх у попередженні відхилень у фізичному розвитку та анатомо-фізіологічних порушень опорно-рухового апарату людини, велика роль у виявленні неспецифічних захворювань дихальної системи, порушення обміну речовин, розладів травлення тощо.
    Вони сприяють формуванню дитячого організму, попередженню порушень постави та деформації хребта. У численних дослідженнях у нас та за кордоном встановлено, що діти, які займаються спортом, значно менше хворіють на ангіну, легеневі хвороби, інфекції .
    Основним методом застосування фізичної культури є ранкова гігієнічна гімнастика. У зв’язку з цим з кожним роком зростає її роль та значення. Комплекси ранкової гімнастики впливають на окремі частини тіла та на весь організм,  вони включають вправи для рук, ніг, шиї, тулуба: розвивають силу, швидкість, витривалість, гнучкість, координацію рухів.
    Гімнастичні вправи для загального розвитку, у тому числі із предметами (палицею, скакалкою, гантелями, м’ячами тощо), є ефективним засобом зміцнення або утримання функції опорно-рухового апарату і поліпшення постави, збільшення рухомості суглобів. Вони сприятливо впливають на нервову систему, тонізують організм, створюють позитивний емоційний фон, попереджують захворювання. На такій профілактиці треба вчитися. Отже, регулярні заняття ранковою гімнастикою, безперечно корисні.
    Таким чином, у проблемі «ранкова гігієнічна гімнастика сучасної людини» багато взаємозв’язаних впливових факторів. І їх потрібно враховувати як в організації, так і в методиці проведення такого важливого оздоровчого  заходу.

 
 
 
 
 
 

 

 

 

Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Архів записів

Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2021 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz